• اصول ارگونومی در جابجایی دستی بار

اصول ارگونومی در جابجایی دستی بار-

مولفان:زهرا آریامند, حمیدرضا غلامرضایی, مرضیه رئیسی,

تعداد صفحات:250 ص-

توضیحات

با مقدمه دکتر غلام نیا_ مدیر گروه HSE  و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی.

 ارگونومی دانشی در راستای بالا بردن سطح تندرستی کارکنان همراه با افزایش بهره وري است و رابطه متقابل انسان، محیط و ماشین را واکاوي میکند. عدم توجه به اصول ارگونومی، هزینه هاي بسیار زیادي را براي کارفرما و کارکنان به دنبال داشته و همچنین موجب کاهش کارآیی و کیفیت میگردد.

این کتاب، با نگاه جامع و در عین حال به زبانی ساده سعی نموده نگرانی های مرتبط با حمل دستی بار را تشریح نماید.

با به کارگیري مفاهیم کتاب میتوان راهکارهاي ساده و کم هزینه براي پیشگیري از آسیب هاي جابه جایی دستی بار شناسایی کرد و فرصتهاي بهبود مبتنی بر این راهکارها براي خطرات جابه جایی دستی بار را فراهم نمود.  در انتهاي کتاب، ابزارهایی در قالب خودارزیابی جابه جایی دستی بار ارائه شده است، که میتواند به عنوان مبنایی براي پایش مستمر استفاده شود.

لازم به ذکر است، کتاب با محوریت ارائه راهکارهاي ساده و گویا براي کاهش آسیب هاي جابه جایی بار طراحی شده و به مباحث مربوط به فیزیک، مسائل دینامیکی، بیومکانیک و فیزیولوژي جابجایی دستی بار ” نمی پردازد  ” امید است با درک درست از  محتوای این کتاب شاهد کاهش روزافزون آسیب هاي جابه جایی دستی بار به خصوص کمردرد باشیم.


تأکید این کتاب بر روی راه حل های واقعی است، که با بکارگیری آن موجب کاهش آسیب های ناشی از جابه جایی دستی بار میشود.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

اصول ارگونومی در جابجایی دستی بار

  • ناشر: دیباگران
  • گروه: مدیریت صنایع و بازار یابی
  • موجودی: در انبار
  • 520,000ریال
  • 468,000ریال


برچسب ها: اصول ارگونومی در جابجایی دستی بار, فروشگاه کتاب دیباگران, صفر تا صد ارگونومی, تاب اصول ارگونومی در جابجایی دستی بار, همه چیز درباره ارگونومی, انتشارات دیباگران تهران, زهرا آریامند, حمیدرضا غلامرضایی, مرضیه رئیسی,