• ساز و کارهای ارزیابی شایستگی سرمایه های انسانی

ساز و کارهای ارزیابی شایستگی سرمایه های انسانی از نشر دیباگران-

مولف:علی رستگار-

تعداد صفحات :144-


دانلود فهرست مطالب:

توضیحات:

پیتر دراکر معتقد است هیچ سازمانی نمی تواند کاری بیش از توانایی کارکنانش انجام دهد. بنابراین می توان گفت فلسفه وجودی یک سازمان، انسان ها هستند و بدون شک نیروی انسانی شایسته ، محور بهره وری و به عنوان یک سرمایه مهمترین عامل ایجاد و توسعه ارزش و کسب مزیت های رقابتی پایدار می باشد.

بدون تردید هزينه های ناشی از عدم انتخاب و بکارگیری كاركنان شایسته قابل توجه می باشد به گونه ای که تحقیقات نشان می دهد بهترین برنامه ها و اقدامات و حتی سرمایه گذاری ها، قادر نخواهند بود یک انتخاب غلط نیروی انسانی و ضرر و زیان ناشی از آن را جبران نمایند !!!

شايستگی، تصويری از يك انسان رشديافته را نشان می دهد كه برای انجام يك کار، آمادگی‌های كامل را از هر جهت (دانش، مهارت، رفتار، توانایی) داشته باشد. در واقع شایستگی‌ها ارائه دهنده الگو و استانداردی هستند که بیانگر قابلیت منحصر به فرد و عملکرد برتری است که ارزش و تمایز ایجاد می نماید.

بنابراین شایستگی های مورد نیاز حال و آینده باید شفاف و واضح و به شیوه ای ساختارمند تعیین، تعریف و مدلسازی شوند و با ساز و کارها و روشهای مناسب، کارا و اثربخش مورد ارزیابی، سنجش و توسعه قرار گیرند تا بتوانند با پاسخگویی مناسب به تغییر و تحولات محیطی، ضمن همسویی و یکپارچگی با ارکان راهبردی و جهت ساز سازمان باعث تحقق اهداف و استراتژی ها شوند .

در این کتاب تلاش شده است، با توجه به اهمیت و ضرورت موضوع و نوپا بودن رویکرد شایستگی در مدیریت سرمایه انسانی در کشورمان، با بهره گیری از رویکرد فرآیندی و همسویی استراتژیک، مبانی کاربردی و روشهای ارزیابی شایستگی سرمایه های انسانی به صورت گام به گام و به بیان و روشی ساده و قابل کاربرد برای تمامی سازمانها و کسب و کارهای کوچک و بزرگ و مدیران و کارشناسان حوزه منابع انسانی تشریح گردد.


نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

ساز و کارهای ارزیابی شایستگی سرمایه های انسانی

  • ناشر: دیباگران
  • گروه: مدیریت صنایع و بازار یابی
  • موجودی: 100
  • 550,000ریال
  • 440,000ریال


برچسب ها: ساز و کارهای ارزیابی شایستگی سرمایه های انسانی, منابع انسانی, نشردیباگران تهران, کوچینگ, آموزش انتخاب درست نیروی انسانی با توجه به توانمندی ها, فروشگاه کتاب دیباگران, بکار گیری نیروهای انسانی شایسته, همه چیز درباره شایستگی سرمایه های انسانی, علی رستگار,